P.R.G.F. NEDİR ?

Ağız bakımının en iyi yolu günde 2 kere dişleri fırçalamak ve diş ipiyle temizlemektir. Çürüklerin ve periodontal hastalıkların çoğu dişlerin aralarında biriken besin artıklarının temizlenememesi sonucu başlar. Diş fırçası tek başına bu bölgedeki bakterilerin temizlenmesinde yeterli değildir. Dolaysıyla diş aralarının yeterince temizlenebilmesi için günde en az bir kere diş ipiyle diş aralarının temizlenmesi gerekmektedir.  Diş ipi kullanımı,  diş ve diş etleri üzerinde biriken plakların temizlenmesini sağlar. Diş plağı diş ve diş etlerine zarar verebilen asit ve toksinler üretir. Ağız gargarası kullanmak da diş plağını önlemeye yardımcı olabilir.

Diş ipini doğru kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayın

  • Diş ipini orta parmaklarınızın etrafına sarın.
  • Diş ipini dişleriniz arasına yönlendirmek için başparmağınız ve orta parmağınızı kullanın.
  • Diş ipini “C” şekli oluşturacak şekilde her bir dişin yanlarına geçirin. Bu şekilde diş ipi dişlerinizle diş etleriniz arasına yerleştirin.
  • Diş ipini kullanırken diş etlerinizi aynada kontrol edin. Diş etleriniz sıkı ve pembe olmalıdır. Kızarık, şiş ya da kanıyorsa diş hekiminize danışın.
  • Diş etleriniz kanarsa diş ipi kullanmaktan vazgeçmeyin. Diş ipi kullanımı diş etlerinizin daha sağlıklı olmasını sağlar ve kanamaların durmasına yardımcı olur.

Metin Akay Clinic

Gülüşünüz Bizimle Parlıyor

Metin Akay Clinic olarak sizlere en yenilikçi diş sağlığı çözümlerini sunuyoruz. Modern teknoloji, uzman doktorlar ve hasta odaklı hizmet anlayışımızla, sağlıklı ve güzel bir gülüşe adım atın. Metin Akay Clinic ile gülüşünüzdeki farkı keşfedin!