DİŞLERDE HASSASİYET

Hassas diş probleminiz olabilir. Hassas dişlerden kaynaklanan ağrı gidip gelir. Sürekli ağrı çekiyorsanız, bu daha ciddi bir problemin işareti olabilir. Rahatsızlığınızın nedenini belirlemek ve uygun tedavi için yaşadığınız belirtileri diş hekiminizle paylaşın.

Diş hassasiyeti dişleriniz açısından ne anlama geliyor?

Diş hassasiyeti şiddetli ağrı anlamına gelebilir ve genellikle, yeme, içme ve dişleri fırçalama gibi günlük aktiviteleri etkiler. Sağlıklı dişlerde, dentin adı verilen gözenekli doku dişetleriyle ve dişlerin en üst tabakası olan sert diş minesiyle korunur. Ancak diş eti çekilmesi, çatlak ya da kırık diş ya da erozyon nedeniyle dentin açığa çıkmış olabilir.

Dentinde yer alan, tübül adı verilen mikroskobik delikler sinire bağlıdır ve bazı yiyecek ve içeceklerle ağrıyı tetikler.

Diş hassasiyetinin bilinen en önemli iki nedeni diş minesi kaybı ve diş eti çekilmesidir.

Dişleri çok sert fırçalamak: Dişleri çok sert fırçalamak ya da sert kıllı fırça kullanmak zaman içinde dişetlerinde çekilmeye neden olabilir.

Asitli yiyecekler: Düzenli olarak asitli yiyecekler ve içecekler tüketmek diş minesinde erozyona neden olur ve hassasiyet olasılığını artırır.

Metin Akay Clinic

Gülüşünüz Bizimle Parlıyor

Metin Akay Clinic olarak sizlere en yenilikçi diş sağlığı çözümlerini sunuyoruz. Modern teknoloji, uzman doktorlar ve hasta odaklı hizmet anlayışımızla, sağlıklı ve güzel bir gülüşe adım atın. Metin Akay Clinic ile gülüşünüzdeki farkı keşfedin!