DİŞ KIRILMASI

Dişlerde kırılma meydana gelmesinin temel nedeni travma olsa da, bunun yanında dişlerde meydana gelen derin çürükler, ani ısı değişimleri dişin en dış katmanı olan minede oluşan çatlamalar kırıklara yol açmaktadır.

Diş kırıldığı zaman kırılan parçanın büyüklüğüne göre yapılan tedavi değişiklik gösterir. Eğer minik bir kırık varsa o zaman kanal tedavisine ihtiyaç duyulmadan sadece restoratif tedavi denilen kırılan dişin tamamlanması yoluna gidilir. Kompozit dolgular kullanılarak tedavi gerçekleştirilebilir. Kompozit dolgular aynen dişin rengini yansıtmaktadır.

Eğer kırılan parçanın büyüklüğü fazla ise zirkonyum, porselen kuronlarla diş kaplanabilir ya da kırık hattı dişin kök kısmına kadar ilerliyorsa diş çekilip yerine implant yapılarak da bu eksiklik tamamlanabilir.

Metin Akay Clinic

Gülüşünüz Bizimle Parlıyor

Metin Akay Clinic olarak sizlere en yenilikçi diş sağlığı çözümlerini sunuyoruz. Modern teknoloji, uzman doktorlar ve hasta odaklı hizmet anlayışımızla, sağlıklı ve güzel bir gülüşe adım atın. Metin Akay Clinic ile gülüşünüzdeki farkı keşfedin!