ALL ON FOUR İMPLANT TEKNİĞİ

All on Four İmplant Tekniği, tamamen dişsiz olan hastalara uygulanan;  belirli açılarla çene kemiğine yerleştirilen 4 adet implant üzerine sabit diş yapılmasını sağlayan cerrahi bir işlemdir.

3-4 aylık iyileşme sürecinden sonra hastaya kalıcı sabit diş protezleri yapılır. Bu süre içerisinde hasta dişsiz kalmaz. Geçici dişler yapılarak hasta sosyal hayatına devam edebilir.

All on Four tedavisi uygulanacak hastanın detaylı klinik ve tomografik muayenesi yapıldıktan sonra BT- Bilgisayarlı Tomografi üzerinde titizlikle ölçümler yapılarak hastaya özel tedavi planlaması çıkarılır.

Hastanın planlamaya uygun şekilde implantları yerleştirilir. İşlem sonrasında başlayan iyileşme süreci içerisinde, diş implantlarına gelen yükün azaltılması amacıyla hastaların  çok sıcak ve sert besinler yememeleri, yumuşak yiyeceklerle beslenmeleri gerekir. 3-4 aylık süreç tamamlandıktan sonra yapılacak kalıcı sabit diş protezi ile hasta arzu ettiği şekilde normal besin tüketimine başlayabilir. Hareketli protez kullanamayan hastalar için de uygundur.

Metin Akay Clinic

Gülüşünüz Bizimle Parlıyor

Metin Akay Clinic olarak sizlere en yenilikçi diş sağlığı çözümlerini sunuyoruz. Modern teknoloji, uzman doktorlar ve hasta odaklı hizmet anlayışımızla, sağlıklı ve güzel bir gülüşe adım atın. Metin Akay Clinic ile gülüşünüzdeki farkı keşfedin!